performansicinkocluk2

 

Satın Almak İçin:
 kitapyurdu pandora idefix

PERFORMANS İÇİN KOÇLUK
Potansiyeli Artırmak ve Amacı Büyütmek

Yazar: John Whitmore
Çevirmen:Banu Erol
Sayfa Sayısı: 224
Basım Tarihi: 2015
ISBN: 9786058481275

İyi koçluk, şaşırtıcı potansiyelini ortaya koyacaksa, derin bir kavrayış ve çok fazla pratik gerektiren bir beceridir. Bu kitap, koçluğun ilkelerini açıklıyor ve bunları hem iş dünyasından hem de spor alanından yüksek performans örnekleriyle gösteriyor. Koçluğun gerçekte ne olduğunu; ne için, ne kadar ve kim tarafından kullanılabileceğini tanımlayarak koçluk sürecini ve uygulamasını netleştiriyor.

Performans için Koçluk, ileri düzey benötesi koçluk, koçluk ve liderlik arasındaki geçiş, evrilme ve sosyal sorumluluk, koçluğun geleceği ve kriz ile değişim zamanlarındaki uygulamaları üzerine içerdiği ayrıntılı bilgilerle koçluk çıtasını yükseltiyor.

“Müşterileriyle ileri düzeyde bir çalışma yürütmek isteyen her koçun okuması gereken bir kitap. John’un bu klasik çalışması, koçluk sürecinin basitliği ile koçluk mesleğinin daha geniş kapsamını okunabilir ve kışkırtıcı bir şekilde bir araya getiriyor. Performans için Koçluk, iş dünyasını ve koçluk âlemini bekleyen ve gerekli olan evrim hakkında da öngörülerde bulunuyor.”

Laura Withworth,
The Coaches Training Institute’un kurucusu ve
Co-Active Coaching kitabının yazarı.