SOSYAL MÜHENDİSİN MASKESİNİ DÜŞÜRMEK
Güvenlikte İnsan Unsuru

Yazar: Christopher Hadnagy, Dr. Paul Ekman
Çeviren: Yudit Sevinir
Sayfa Sayısı: 200
Basım Tarihi: Aralık 2018
ISBN: 9786059200479

Sosyal mühendisler insanlara istediklerini yaptırma konusunda uzmandır. Bu kitaptaki adım adım talimatlar sayesinde insanların size söylemedikleri şeyleri anlayarak hem kendinizi kötü niyetli girişimlerden koruyabilecek hem de istediğinizi elde edebilecek konuma geleceksiniz.

Christopher Hadnagy, Dr. Paul Ekman ve Paul Kelly, sosyal mühendislerin nasıl çalıştıklarını ve onları nasıl engelleyebileceğinizi açıklamak için bu kitapta güçlerini ve uzmanlıklarını birleştirdiler. Güvenlik, kötü niyetli insanlara karşı kendinizi savunmaktan çok daha fazlasıdır ve her durumu kontrolünüz altında tutmak için sosyal mühendislik ve “insan kandırma” ile ilgili bilginizi kullanmayı gerektirir.

Sözsüz iletişimin sırlarını çözmeyi öğrenmek için başlıca şu konuları kitapta ayrıntılı olarak bulacaksınız:

  • İnsanların beden dilini ve yüz ifadelerini okumak,
  • Kötü niyetli hacker’ların sizin güveninizi nasıl kazandığını öğrenmek,
  • “Hacker” gibi düşünmek,
  • BT altyapınızın dışındaki güvenlik zaaflarınızı anlamak,
  • Sosyal mühendisin tipik sözsüz davranışlarının ayrıntılı fotoğraflarıyla gerçek dünyadan örnekleri incelemek,
  • Kötü niyetli sosyal mühendislerin giderek artan tehditlerini bertaraf etmek için bilgi birikimini ve becerileri artırmak ve geliştirmek.
  • CHRISTOPHER HADNAGY, Sosyal Mühendislik: İnsan Kandırma Sanatı kitabının yazarı ve Fortune 500 listesindeki şirketler için çalışan profesyonel sosyal mühendistir.

    Dr. PAUL EKMAN, yüz ifadeleri ve duygular konusunda dünyanın en önde gelen uzmanıdır. 2009 yılında TIME dergisinin hazırladığı dünyanın en etkili 100 ismi listesine girmiş, 2014 yılında 21. yüzyılın en etkili on beşinci psikoloğu seçilmiştir. Dr. Ekman’ın yayımlanmış 14 kitabı, 170 makalesi vardır.