SONSUZLUĞUN ÇOCUKLUĞU

Yazar: Bora Ercan
Sayfa Sayısı: 112
Basım Tarihi: Ocak 2020
ISBN: 9786059200615

Gezi edebiyatı, doğu felsefesi ve yoga kültürü alanında kaleme aldığı kitaplarından, çevirilerinden ve dergi yazılarından tanıdığımız Bora Ercan, bu sefer deneysel bir kitapla karşımızda. Sonsuzun Çocukluğu varlığı, bilgiyi, boşluğu ve sonsuzluğu konu alan konsantre metinlerden oluşuyor. Kimi zaman okuru Budist mantık dizgesiyle paradokslara davet ederken zaman zaman da şiirsel bir söylemle dil olgusunu işliyor. Şiir ile düşüncenin ipinde, kabul görmüş kalıplara hiç kapılmadan kendi ekseninde dönerek yol alan bir ca(n)baz metin.

 

Kitabın bir adı daha var. Arka kapakta okunan bu ikinci ad, söylemin tonu hakkında fikir verecek nitelikte: Hiçbir Şey Hiçbir Şey Kadar Gerçek Değil. Yaklaşımını, düşüncesini, duygusunu imlada, görselliğinde ve sözcük seçimlerinde somutlaştırmayı seçmiş bu kitap, okurunun zihnini adeta yoga seansına, meditasyona, tefekküre, içine ve dışına aynı anda bakmaya davet ediyor.

Yazar Hakkında

BORA ERCAN

İzmir doğumlu. ODTÜ Matematik Bölümü’nde lisans eğitiminin ardından, ODTÜ Felsefe Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Manchester Üni-​versitesi’nde konuk araştırmacı olarak bulundu. Apus ve İzinsiz Gösteri adlı dergileri çıkardı. Hariom Yoga Merkezi’ni kurdu. İstanbul Zihin Günleri’ni Ali Pekşen’le birlikte düzenliyor. Antik Metinler’in yorumları üzerine çalışıyor. Yoga ve meditasyon öğretiyor.

Yazar hakkında ayrıntılı bilgi için:

www.yogahariom.comwww.omyogamerkezi.com