mindfuck2

MINDFUCK
Beyni Becermek
2. Baskı

Yazar: Petra Bock
Çevirmen: İlknur İgan
Sayfa Sayısı: 200
Basım Tarihi: 2015
ISBN: 9786058722873

Başarılı koç Petra Bock, Mindfuck'ta insanın zihinsel olarak kendi kendini sabote etme konusunu ele alıyor. Gerçek hayattan örnekler veriyor, okurun kendine dair farkındalığını harekete geçiriyor ve zihinsel faaliyeti etkili bir şekilde uygulamanın kapsamlı bir yolunu gösteriyor.

Mindfuck (beyni becermek) ifadesinin var olduğu ve anlamı, yazarın, hayatlarında daha fazla başarı, anlam ve içindeki potansiyeli iyi kullanmaktan dolayı memnuniyet arayışı içindeki insanlarla yaptığı uzun soluklu çalışma sonucunda ortaya çıkmıştır. Mindfuck ile başımıza çok dert açarız. Dahası, başkalarını da rahatsız ederiz, çünkü aktif olmamız gerektiğinde pasif olur, güvene ihtiyacımız olduğunda güvensizlik yaşar, kendimizi yeni bir duruma açmamız gerektiğinde kapatırız.

Bu eşsiz kitapta, okur kendi mindfuck’ını nasıl kıracağını ve yerini etkili düşünme modelleriyle nasıl dolduracağını öğreniyor.

Petra Bock
Yazar, konuşmacı ve yönetim danışmanı olan Dr. Petra Bock, Almanya’nın en önemli yaşam koçlarından biridir. Başarı ve performansı anlam, değer ve yaşam kalitesinden ayrı görmeyen bir kuşağın öncü düşünürlerindendir. 2008’de kurduğu Bock Koçluk Akademisi, performans, yaşam kalitesi ve kapasite gelişimini birleştirmeyi ve bu bilgiyi aktarmayı hedeflemektedir. Bock, burada ekibiyle birlikte profesyonel gelişim koçları (işyeri koçluğu) ve yaşam koçları—Almanya’da ilklerden biri olarak—yetiştirmektedir. Dr. Bock Koçluk Akademisi birkaç yıl içinde, Almanca konuşulan ülkelerde koçluk eğitimi alanındaki ilk adresler arasına girmiştir. 14 Ocak 2012’de ‘Coaching heute’ dergisi tarafından verilen ‘koçlukta özel başarılar’ için en üst kategoride 2012 Koçluk Ödülü’nü almıştır.