LİDERLİĞİN KALBİNDE
Duygusal Zekâ ile Sonuç Almak

Yazar: Joshua Freedman
Çeviren: Banu Erol
Sayfa Sayısı: 256
Basım Tarihi: Ekim 2019
ISBN: 978-605-9200-55-4

Arka kapaktan:

  • Liderler EQ’ya (duygusal zekâya) neden ihtiyaç duyar?
  • EQ’yu geliştirmek mümkün müdür? Nasıl geliştirilir?
  • İş yaşamında EQ nasıl kullanılır?

Duygular hem birey hem de tür olarak hayatta kalmamız açısından büyük önem taşır. İçinde yaşadığımız dünya son derece karmaşıktır ve duygulara erişmek uyumlu davranabilmek bakımından önemlidir. Duygular davranışımızı motive eder ve düşüncemizi bize faydalı olan biçimlerde odaklar.

Joshua Freedman, Liderliğin Kalbinde’de sosyal ve duygusal becerilerin gelişimini vurgulayan bir öğretmen ile organizasyonları yönetmek ve onlarla çalışmak konusunda engin deneyime sahip bir liderin bakış açılarını bir araya getiriyor.

Liderliğin Kalbinde, özellikle iş dünyasında sağlam adımlarla yükselmek, başarılarıyla öne çıkarken aynı zamanda çevresindekiler ve çalışma arkadaşları tarafından sevilen ve saygı gören biri olmak isteyen herkes için önemli bir rehber.

 

Liderliğin Kalbinde, bir nefes temiz hava; daha iyi bir lider olma konusunda pratik ve kullanışlı bir yaklaşım… Her liderin mutlaka okuması gereken bir kitap.”

  • Jimmy Daniel, Global Leadership Institute, FedEx Express, ABD

“…Verilen bilgi açık ve merak uyandırıcı, örnekler uygun, ilginç ve hayatın her yönüne uygulanabilir. Liderliğin ve duygusal zekâ konusuna adanmışlığın için teşekkürler Joshua.”

— Arlene Pfeiff, Başkan Yardımcısı, Teknoloji, American Express, ABD

Yazar Hakkında

Six Seconds’ın CEO’su ve Master Sertifikalı Koç olan Josh, performansı iyileştirmek için duygusal zekâyı geliştirme konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biridir. Gelişmiş bilimi pratik ve uygulanabilir terimler kullanarak sıcak ve özgün bir tarzda, insanların duygularla değer yaratmak için araçlara sahip olabilmesi amacıyla tercüme eder.

Freedman, 20 yılı aşkın bir süre boyunca EQ’yu uygulama konusunda tam zamanlı deneyime sahip olan dünyadaki sayılı insanlardan biridir. İş dünyasında, bu araçlar ve yöntemler liderliği güçlendirir, değişime ivme kazandırır ve yeteneğin başarılı olduğu organizasyonlar kurar. ABD Donanması’ndaki liderlere değişimi öğretmekten Amazon’daki insan liderliğini derinleştirmeye, Katar Havayolları’nda müşteri odaklı bir kültür oluşturmaktan Singapur Polytechnic’te ömür boyu başarı için öğrenmeyi harekete geçirmeye kadar bu çalışma, pozitif bilim ve işletme ferasetini harmanlayıp, insanları insanlarla birlikte başarılı olmaları için donatır.

Joshua dünyanın en geniş duygusal zekâ uygulayıcıları ve araştırmacıları ağına liderlik yapmaktadır; Six Seconds 150’yi aşkın ülkede ve 20 dilde faaliyet göstermektedir. Six Seconds’ın EQ Sertifika Eğitimi’nin geliştiricilerinden olup bunu beş kıtada, duygusal zekâyı öğrenmek ve öğretmek için pratik araçlar arayan binlerce profesyonele uzman eğitimci olarak anlatmıştır. Bir düzineyi aşkın ülkede duygusal zekâ programlarını ve şirketlerinin açılmasını desteklemekte ve EQ’nun yaygınlaşmasına öncülük yapmaktadır.

Freedman, uluslararası çok satan kitaplar listesine giren Liderliğin Kalbinde; The Vital Organization; INSIDE CHANGE: Transforming Your Organizstion with Emotional Intelligence ve Whole Hearted-Parenting kitaplarının, bunlarla birlikte düzinelerce vaka ve makalenin yazarıdır. Bunlar arasında “The Business Case for Emotional Intelligence” ve “The Workplace Vitality Report” da yer almaktadır. EQ Leadership Report ve Organizational Vital Signs iklim ölçümü dahil altı onaylanmış psikometrik değerlendirmenin yanında çeşitli kitapların ve aralarında Management Essentials’ın da yer aldığı eğitim programlarının ve öncü sosyal duygusal öğrenme yaklaşımı Self-Science’ın yazarıdır.