DEPRESYONA GİRİŞ REHBERİ

Yazar: Dana Eagle
Çevirmen: Lale Tayla
Sayfa Sayısı: 144
Basım Tarihi: Nisan 2018
ISBN: 9786059200387

TERAPİSTİNİZİN NUMARASI TELEFONUNUZUN HIZLI ARAMA LİSTESİNDE Mİ?
ŞİİRLERİNİZDE GÖZYAŞI LEKELERİ Mİ VAR?
İNSANLAR SİZE MUTLU OLDUKLARINI SÖYLEDİKLERİNDE, DÜŞÜK STANDARTLARI OLDUĞUNU MU DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
ÖYLEYSE DEPRESYONA HOŞ GELDİNİZ!

Öncelikle rahat bir eşofmana ihtiyacınız var. Sonra da biraz espri anlayışına çünkü bu kitap bozuk moralinizi kara mizahla bir parça düzeltmek, yüzünüzü güldürmek için yazıldı. Klasik tedavi yöntemlerinden, basmakalıp kişisel gelişim kitaplarından ve uzman tavsiyelerinden daraldıysanız, ruh hâlinizi iyileştirmek için depresyonu yenmiş birinden eğlenceli ve eğlenceli olduğu kadar da dürüst bir bakış açısı görmek isterseniz sizi böyle alalım. Komedyen Dana Eagle, Depresyona Giriş Rehberi’nde tam da bunu sağlıyor, mizahı hiç tahmin edemeyeceğiniz bir alanda kullanıyor: Depresyon!

Eşofman hazır üzerinizdeyse, ruhsal bozuklukları kendi kendine tedavi rehberi olan Depresyona Giriş Rehberi ’ni kendinize ve ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz sevdiklerinize hediye etmenizin zamanı gelmiş. Yazar ve komedyen Dana Eagle, melankolinin temel özelliklerini kavrama ve depresyonunuzu bir üst seviyeye çıkarma konusunda yardımınıza hazır.

Kitapta keşfedeceğiniz hoşlukların bir kısmı şöyle:
- Depresyon Pozunuzu Bulmak
- Şehir Efsaneleri: Mutlu Tatiller, Mutlu Doğum Günleri ve Mutlu Sonlar
- İşler Nasıl Yarım Bırakılır?
- Nereye Yönelmeli: Terapist, Medyum, Köpek?
- Keder Potpurisi: Kelime Bulma Oyunu
- Depresyonda Moda, Hüzünlü Evcil Hayvanlar ve Depresyonun Dehşet Burçları!

Yazar Hakkında:
Dana Eagle New Jersey’de büyüdü. Beşinci sınıfta sınıf başkanıydı ve iki soruşturma ve bir suikast teşebbüsünden sağ kurtulma ayrıcalığına sahip oldu. (Daha sonra bir darbeyle devrildi.) Televizyonlarda çok kez göründü. Bunlar arasında Comedy Central, Last Comic Standing, The Tonight Show ve The Late, Late Show ile Comics Unleashed bulunuyor. Unutulmaz anıları arasında askerî birliklere gösteri yapmak için gittiği Irak gezisi yer alır. Dana’nın tek kişilik gösterisi HBO’nun US Comedy Arts Festivali’nde yer aldı. Dana ruhunuzu simgeleyen hayvanınız olmak istiyor.