AZİMDEN ZAFERE
Sabır, Tutku ve Cesaret Sizi Hedeflerinize Nasıl Taşır

Yazarlar: Linda Kaplan Thaler, Robin Koval
Çeviren: Ayşın Sitare Nair
Sayfa Sayısı: 136
Basım Tarihi: Ekim 2019
ISBN: 978-605-9200-56-1

Arka kapaktan:
İnsanları başarılı yapan doğuştan gelen zekâ ya da doğal yetenek değil, eski moda çok çalışma, ter dökme ve kararlılıktır.

 

Azimden Zafere’de Linda Kaplan Thaler ve Robin Koval, hem kendi kariyerlerinde elde ettikleri başarının hem de bildikleri ve tanıdıkları birçok insanın başarısının gerçek sırrı olduğuna inandıkları bir konuyu ele alıyor: Cesaret, esneklik, inisiyatif ve kararlılıktan oluşan azim.

 

Araştırmalar, kültürümüzde yetenek ve entelektüel beceriye çok fazla değer verdiğimizi gösteriyor. Aslında yetenekli olanlar da dahil birçok insanın başarısının nedeni inanılmaz derecede çok çalışması, binlerce saat pratik yapması, ter dökmesi ve kendi şanslarını yaratmış olmasıdır.

 

Gerçek hayattan birçok başarı hikâyesine ve başarı konusunda yapılmış çalışmalara yer veren kitapta, yazarlar hem kendilerinin hem de sayısız insanın kariyerinde, mesleğinde ve özel hayatında üstün başarılar elde etmesine yardım eden stratejileri açıklıyor. Zorluğu görür görmez vazgeçmeme, hatta zorluklara göğüs germe ve üstesinden gelme cesareti göstermekten, dayanıklı ve esnek olmanın faydalarından bahsediyorlar.

 

“Mükemmel olmak için azme ihtiyacınız var ve bu kitap bunu nasıl yapacağınızı kısa ve öz bir şekilde anlatıyor. Süslü püslü sözler yok: Kaplan Thaler ve Koval olduğu gibi anlatıyor çünkü kendileri de azmi başarıya ulaşmak için kullanıyorlar. Tavsiye ederim.”

—Mark Sanborn, Fred Faktörü kitabının yazarı

 

Azimden Zafere kitabını satın almak için yürümeyin, koşun. Bu kitap hemen hemen herkesin başarılı olabileceğine inanmasını sağlayacak sağduyu, içgörü ve faydalı öğütlerle dolu.”

—Diana Aviv, Başkan ve CEO, Independent Sector

 

Yazarlar Hakkında

Linda Kaplan Thaler, ABD’nin en hızlı büyüyen reklam ajanslarından biri olan Kaplan Thaler Group’un kurucu ortaklarından ve CEO’suydu. Halihazırda, firmanın devamı olan Publicis Kaplan Thaler’ın başkanlığını yapıyor. Linda ayrıca Bill Clinton ve Hillary Clinton’ın başkanlık seçimi kampanyalarında çalıştı. Yeteneği sayesinde aldığı ödüller arasında Matrix Ödülü, Muse Ödülü, Yılın Kadın Reklamcısı Ödülü yer alıyor ve Advertising Age’in “Reklamcılıkta En Etkili Kadınlar” listesine girdi. Linda, uluslararası çoksatanlar listelerine giren birçok kitabın da ortak yazarıdır. Bunlardan bazıları: Bang! Getting Your Message Heard in a Noisy World, The Power of Nice ve The Power of Small. Ailesiyle birlikte New York City’de yaşıyor.

 

Robin Koval, bütün gençlerin ve genç yetişkinlerin tütünden uzak durduğu bir kültür yaratmayı hedefleyen ulusal kamu sağlığı vakfı Truth Initiative’in CEO’su ve Başkanı’dır; ayrıca ödüllü ve hayat kurtarmayı amaçlayan truth® gençliğin tütün kullanımını önleme programının yaratıcılarındandır. Reklam ve pazarlama dünyasında lider olan Robin, Kaplan Thaler Group’un kurucularından ve firmanın devamı olan Publicis Kaplan Thaler’ın CEO’suydu. Birçok ödülün sahibi olan Robin, reklamcılık, gençlik kültürü ve tütün kullanımının önlenmesi konularında sıkça fikri alınan bir uzman olduğundan düzenli olarak televizyon programlarına çıkar, iş dünyası, hükümet ve medya için düzenlenen konferanslara konuşmacı olarak katılır. Çok tanınan birçok kampanyanın yaratıcıları arasındadır. Çoksatanlar listesine giren şu üç kitabın da ortak yazarlarındandır: The Power of Nice, The Power of Small ve Bang! Getting Your Message Heard in a Noisy World. Eşiyle birlikte Washington, D.C.’de yaşıyor.