ARTIK AĞRIMASIN
Geçmeyen Ağrıya ve Fibromiyaljiye Çözüm Rehberi   4. Baskı

Yazar: Dr. Banu Taşcı Fresko
Sayfa Sayısı: 300
Basım Tarihi: Haziran 2020
ISBN: 9786059200516

Her yeriniz ağrıyor mu?
Her sabah ağrı ile uyanıp, akşam ağrı ile mi yatıyorsunuz?
Ne yaparsanız yapın ağrılar geçmiyor mu?
Her şeyi denediniz, bir sonuç alamadınız mı?
Yorgunluk ve beyin sisi yüzünden iş göremez hâle mi geldiniz?
Çocukluğunuz nasıl geçti?
Çocukken kendinizi ifade edebilir miydiniz?
Stres sizi ve hayatınızı tüketiyor mu?
Öfkeli misiniz? İçinizde patlamaya hazır bir bomba mı var?
Kimse sizi anlamıyor mu?
Gluten gerçekten sağlığa zararlı mı?
Herkes beslenme konusunda bir şeyler söylüyor. Hangisi doğru?
Alternatif tıp mı, ana akım tıp mı?
Bu ağrılar bir gün geçecek mi?

Nöroloji Uzmanı Dr. Banu Taşcı Fresko, geçmeyen ağrı ve fibromiyalji üzerine aklınıza gelebilecek soruları yanıtlıyor. Bilimsel gerçeklere ve literatüre dayanarak, bütünsel bir bakış açısı ile ağrıların ortaya çıkış nedenlerini, risk faktörlerinizi ve tedavi yollarını ayrıntılarıyla anlatıyor. 

Kendisi de bir fibromiyalji hastası olan yazar; beslenme, hareket, stresle baş etme yolları, yoga, tıbbi tedavi, alternatif yollar ve besin takviyelerine kadar tüm tedavi yollarını tek tek açıklıyor.

Siz de ağrı çekmekten ve “yarım” bir hayat yaşamaktan sıkıldıysanız aradığınız çıkış yolu ve cevapları bu kitapta!

Yazar Hakkında

1969 senesinde İstanbul’da doğan Dr. Banu Taşcı Fresko İstanbul Tıp Fakültesi’ni 1992’de bitirmiş, ihtisasını İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda 1997’de tamamlayıp nöroloji uzmanı olmuştur. Nöroloji, elektronörofizyoloji ve intraoperatif nöromonitorizasyon uzmanıdır.

Bütüncül bir yaklaşım çerçevesinde sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı değişiklikleri ile kronik ağrılardan, özellikle migren ve fibromiyalji ağrılarından kurtulmanın mümkün olduğunu savunmaktadır. Migren üzerine yıllardır edindiği bilgi ve tecrübelerini 2017 yılında yayınlanan Beynini Doğru Besle isimli kitabında aktarmıştır. Glutensiz ve taş devri diyetiyle beslenerek, yoga ve yürüyüş yaparak 27 kilo vermiş, fibromiyalji ve migren ağrıları ile depresyonu geride bırakmıştır.

Temel Hatha Yoga, Restoratif Yoga, Ofis Yogası ve Yoga Terapi eğitimini 2017, Yin Yoga eğitimini Ocak 2019’da almıştır.

Göksel Karabayır ile aile ve sistem konstelasyonu eğitimini 2018 senesinde tamamlamıştır.

Ahmet Güllü ve Vedat Örs atölyelerinde eğitim almış profesyonel bir ressamdır. Halen Resul Aytemür’ün atölyesinde eğitimine devam etmektedir. Günümüze kadar 8 kişisel sergi açmış; birisi Paris’te, 4 karma sergiye katılmıştır.

Yaşam enerjisini eşinden, kızından, kedilerinden, yogadan ve doğada yaptığı yürüyüşlerden alır. Son olarak 2018 yazında Kaçkar Dağları zirvesine tırmanarak kendi kişisel tarihinde bir hayalini daha gerçekleştirmiştir.